Projekt budowlany - dom jednorodzinny 1, Śrem

Projekt budowlany domu jednorodzinnego w zabudowie wolnostojącej w Śremie koło Poznania. W ramach współpracy z NORD-INWEST Sp.z o.o.  Specyficzne ukształtowanie terenu oraz mocne obostrzenia  związane z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nie przeszkodziły w zaprojektowaniu budynku wkomponowanego w  otoczenie przy jednoczesnym przystosowaniu go do potrzeb właściciela.  Wykorzystując mocne nachylenie terenu oraz istniejącą skarpę – część budynku stała się zupełnie niewidoczna – co pozwoliło na stworzenie bryły dość lekkiej – dostosowanej do charakteru otaczającego krajobrazu. Wykorzystanie naturalnych materiałów budowlanych w postaci desek drewnianych oraz cegły wzbogacają trójwymiarowość bryły budynku, nadając jej jednocześnie ciepła i przytulności.

Główną bryłę domu stanowi przykryta dwuspadowym dachem otwarta przestrzeń salonu z widoczną więźbą dachową oraz dużymi przeszkleniami. Przedłużenie dachu wychodzi na rozległe drewniane tarasy stanowiące połączenie bryły z otoczeniem. Wydzielenie części dziennej, dostępnej dla wszystkich z częścią prywatną domu jest mocno zaznaczone.

Dom został zaprojektowany jako niskoenergetyczny, z pompą ciepła, wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz przeszklenia trójszybowe, które charakteryzują się wysoką izolacją przed zimnem i niską stratą ciepła.

Powyższa realizacja to indywidualne podejście do projektu budynku, dostosowanego do wartości miejsca, otoczenia oraz osobistych preferencji Inwestora.